Hogyan válasszon megfelelő csörlőt
A csörlő elengedhetetlen felszerelés azoknak, akik rendszeresen járnak terepre. Ha nem rendelkezik csörlővel, nehéz lesz kihúzni járművét a mély sárból vagy homokból. Eltölthet egy egész délutánt egy lapáttal ásva, amit bizonyára nem szeretne a terepen ragadva.
Ha csörlőt keres, meg fog lepődni, hogy számos opció kapható a piacon. Ha tudja, mit kell keresni, az sokat segíthet abban, hogy kiválaszthassa a munkához tökéletes csörlőt. Hogy megkönnyítsük a dolgát, elkészítettük ezt az egyszerű útmutatót, amely végigvezeti Önt a megfelelő csörlő kiválasztásának folyamatán.
Kézi vagy elektromos csörlő: melyiket válassza?
Az egyik legnagyobb kihívás, amellyel a csörlővásárlók szembesülnek, annak eldöntése, hogy kézi vagy elektromos csörlőt vásároljanak. Mindkettő nagyszerű, de van néhány dolog, amit mindegyikről tudnia kell, mielőtt választana egyet.
Költség és hatékonyság
A kézi csörlők olcsóbbak, mint az elektromos csörlők. Az elektromos csörlők azonban gyorsabbak és hatékonyabbak.
Terhelhetőség és az akkumulátor élettartama
Bár mindkét opció nagy teherbírású, az elektromos opcióval Ön nem fárad el, és valószínűleg nagyobb terheket elbír húzni. Az elektromos csörlőnek azonban áramforrásra van szüksége, és hosszan tartó használat esetén gyorsan lemerítheti az autó akkumulátorát.
Milyen csörlőkötelet érdemes választani?
El kell döntenie, hogy acélkábelt vagy szintetikus kötelet használna inkább. Nézzük meg őket közelebbről, hogy segítsünk kiválasztani az Önnek megfelelőbbet.
Acél kábel
Az acél a legelterjedtebb csörlőkábel. Ez az előnyben részesített opció a terepjárók esetében, mivel ez bizonyult a leghatékonyabb helyreállítási módszernek. Tartós és erős, ezért ideális, ha durva és koptató terepen vezet, ahol valószínűleg sziklás és köves talajjal is fog találkozni. Az acél azonban elkophat és felhorzsolthatja, ezért feltétlenül használjon védőkesztyűt. Az acélkábeleket nehéz elszakítani a szintetikus kötélhez képest. Egy másik jó oldala, hogy kiállja az idő próbáját, és olcsóbb, mint a szintetikus kötél.
Szintetikus kötél
A szintetikus kötél egyre népszerűbb, és ennek jó oka van. Könnyű polietilénből készül, így könnyen kezelhető és javítható. Meglepő módon a szintetikus kötél erősebb, mint az acél. Ha elszakad, nem csattan vészesen nagyot. Kedvezőtlen időjárási körülmények között azonban hajlamos elkopni. A szintetikus kötelek tökéletesen működnek a legtöbb helyreállítási helyzetben. Fontos, hogy a szintetikus kötelet letakarva tartsa, amikor nem használja.
Milyen erős legyen a csörlő?
A legtöbb csörlőnek van csörlő minősítése, amely jelzi, hogy mekkora súlyt tudnak húzni. Mindazonáltal létfontosságú, hogy ne feledje, hogy ezek a besorolások csak arra szolgálnak, hogy útmutatást nyújtsanak Önnek a csörlő tökéletes körülmények között húzható súlyához. Sok dolog befolyásolja a csörlő teljesítményét. Ezek közé tartozik a kábel szöge, a motor mérete és egyebek.
A csörlődobon lévő rétegek száma az egyik kulcsfontosságú tényező, amely befolyásolja a csörlő teljesítményét. A csörlők általában kisebb teljesítményűek, mivel több réteg kábel van a csörlődob körül. Több kábelréteg egy orsón akár 40%-os teljesítményveszteséget is okozhat. Tehát ezt mindig figyelembe kell vennie, ha nagy terheket tervez húzni.
Milyen rögzítési lehetőségek közül lehet választani?
A fent említett pontokon kívül a csörlő rögzítését is figyelembe kell venni. Három fő rögzítési lehetőség közül választhat.
-
A lökhárító rögzítés a legegyszerűbb és leggyakoribb rögzítési lehetőség. Nemcsak sokoldalúak, hanem könnyen telepíthetők is.
-
A többszörös rögzítés valamivel összetettebb, mint a lökhárítós rögzítés. Ez a rögzítési lehetőség lehetővé teszi, hogy az autó elején és hátulján is legyen csörlő. Azonban ez nem a legtartósabb lehetőség, amelyet választhat.
-
A lökhárító csörlő opció szintén népszerű. Úgy néz ki, mintha az autó része lenne. Amellett, hogy csörlőként szolgál, védi a jármű elülső oldalát.
További funkciók, amelyekre figyelni kell
Íme, néhány extra funkció, amire figyelnie kell, ha csörlőt vásárol.
A kábel hossza
A legtöbb csörlő átlagos kábelhossza 24-40 m. Javasoljuk, hogy ne válasszon túl rövidet vagy túl hosszút. A kábel külön vásárlásakor mindig kövesse a gyártó kábelhosszra vonatkozó ajánlásait.
Vízállóság
A csörlőnek ellen kell állnia az időjárási elemeknek, amikor terepen van. Válasszon olyan csörlőt, amely bizonyos szintű védelemmel rendelkezik. Ez biztosítja, hogy a csörlő jó állapotban maradjon, és hosszabb ideig tartson.
Távirányító
Egyes csörlők távirányítóval vannak felszerelve, amely lehetővé teszi a csörlő biztonságos távolságból történő irányítását. A távirányító lehet vezetékes vagy vezeték nélküli.