A kristálytiszta víz lelke
Mivel a medence szűrő rendszer gondoskodik a víz tisztításáról, ezért érdemes profi berendezést választani a feladatra. Segítségével könnyedén eltávolíthatók a szennyeződések és baktériumok, ezért egészségügyi szempontból kiemelten fontos, hogy megfelelő szűrő álljon a rendelkezésedre. Fenti kínálatunkban kisebb és nagyobb medencékhez is széles választékban találsz szűrőket!
A medence szűrő típusai
Mivel a szűrő a legfontosabb medence- és fürdőtartozékok közé tartozik, ezért célszerű kicsit közelebbről is megismerni a különböző változatait.
Homokszűrő
Egyszerűen tisztítható és kifejezetten jó szűrési finomságot biztosító szűrőről beszélünk, amely a legnépszerűbb típusok közé tartozik. Azonban meg kell említeni, hogy a homokszűrő úgynevezett “visszamosatással” gyűjti össze a szennyeződéseket, ami sok vizet igényel. Ha ez nem jelent gondot, akkor egy igazán megbízható szűrőt választasz, és minden egyes nap tiszta vízben lubickolhatsz.
Medenceszűrőzsák
Választhatsz eldobható, de tartósabb, mosható szűrőzsákok közül is. A felszerelése egyszerű, ugyanis elegendő a szivattyú kifelé pumpáló ágára kötni egy jellemzően 3/4 colos cső segítségével. Ezután már csak a szivattyút kell bekapcsolni, a szennyeződések pedig a zsákba kerülnek. Időnként pedig forgasd meg a víz teljes egészét, hogy még a szűrőtől távolabb található piszkokat is eltüntesd. A zsák tisztításához használj nagynyomású tömlőt, hogy minél tisztább legyen a szűrő.
Szűrőbetét
Ugyan a homokszűrőhöz képest kevésbé szűri a szennyeződéseket, viszont lényegesen kevesebbet vizet is használ. A felszerelése nem igényel különösebb erőfeszítést, ugyanis a homokszűrővel ellentétben nem kell a csatornára kötni. Állapota megőrzése érdekében mosd át havonta vízsugárral a betétet, hogy a szűrő újra tökéletesen funkcionáljon. Ezek a betétek poliészterből készülnek, és jakuzzik, illetve kerti tavak és még dézsák tisztítására is alkalmasak. Ha költséghatékony, de effektív megoldást keresel, tégy vele bátran egy próbát.
Tanácsok a medence szűrő üzemeltetéséhez
A szűrőberendezést a nyári melegben érdemes akár napi 12 órán keresztül is üzemeltetni. Ugyanis a víz megfelelő tisztításához nem elegendő, ha csak napi 2-3 órára kapcsolod be a rendszert. Amennyiben nem dolgozik eleget a szűrő, akkor könnyedén nyálkássá és piszkossá válhat a víz, ezért még az energiatakarékossági szempontok ellenére sem tanácsos túl keveset üzemeltetni a készüléket.
Lényegében minél melegebb van, annál többet kell a szűrőt használni. A korábban említett 12 órás használat jó kiindulópont lehet, de a szűrő kézikönyvében pontosan ellenőrizheted az ajánlott időtartamot. Erre mindenképp figyelj oda, ha valóban kristálytiszta vízben szeretnél úszkálni.
Tartsd karban szakszerűen a berendezést!
Ez elengedhetetlen a víz tisztaságának megőrzéséhez, hiszen ha a szűrők eltömődnek, akkor a víz algás és szennyeződésekkel teli lehet. Tartsd be precízen az előírásokat, és ne várd meg, amíg a víz minősége már láthatóan romlik. Inkább takarítsd gyakrabban a szűrőket, minthogy túl sok piszok kerüljön beléjük. Ezzel a szűrők élettartamát is jelentősen növeled, így biztosan nem kell idő előtt újat vásárolni. Amennyiben a karbantartás komolyabb munkát igényel, de nincs benne tapasztalod, érdemes szakembert hívni.
Mennyi legyen a víz pH-értéke?
Az optimális pH-érték 7,2 és 7,6 között található. Ezt nevezzük semleges értéknek, ezért tanácsos ezen a szinten tartani a medence vizét. Ellenkező esetben a víz nyálkássá válhat, és az algák, illetve baktériumok is elszaporodhatnak. A pH-értéket pH-mínusz granulátummal csökkentheted, medence takaró használatával pedig növelheted.
Válogass fenti kínálatunkban, és gondoskodj a medence tiszta vizéről profi medence szűrő rendszer segítségével!